O Nas

Archiwum Puszczańskie Gminy Brochów prowadzi nasze stowarzyszenie – „Konfraternia św. Rocha”, które od 2017 roku zajmuje się tematyką dawnego osadnictwa puszczańskiego. To właśnie wtedy zrodziła się idea organizacji corocznych spotkań dawnych mieszkańców Puszczy Kampinoskiej, które nazwaliśmy Zjazdami Mieszkańców Wsi Puszczańskich. Do tej pory zorganizowaliśmy cztery zjazdy, które wpisały się w kalendarz wydarzeń w gminie Brochów. Miały one miejsce w Szkole Podstawowej w Lasocinie, Moto Przystani w Plecewicach, a także na terenie OSP Miszory. 

Organizacja zjazdów stała się platformą do propagowania wiedzy o dawnych wsiach Puszczy Kampinoskiej oraz jej mieszkańcach. W 2019 r. nawiązaliśmy oficjalną współpracę z Kampinoskim Parkiem Narodowym, który stał się partnerem naszego projektu – „Archiwum Puszczańskie Gminy Brochów”. Jego główna idea to gromadzenie pamiątek od dawnych mieszkańców, które dokumentują utracone życie w ostępach Puszczy Kampinoskiej – fotografie, dokumenty oraz pamiątki po dawnych mieszkańcach. 

Skontaktuj się z nami!

Serdecznie zapraszamy do współpracy przy rozwoju Archiwum Puszczańskiego wszystkich zainteresowanych dziedzictwem kulturowym Puszczy Kampinoskiej oraz realizacją ciekawych projektów edukacyjnych i kulturalnych.

Polityka prywatności
Cyfrowe Archiwum Puszczańskie Gminy Brochów © 2022

Realizacja: biały kos & w lepszą stronę